Nepotrebujem žiadne odporúčania. Volím zmenu.

Autor: Raduš Kováčová | 27.3.2014 o 22:24 | (upravené 28.3.2014 o 0:10) Karma článku: 20,20 | Prečítané:  1462x

V posledných dňoch okrem kampaní a antikampaní zahltili médiá aj správy o tom, ktorého kandidáta nám jasne (alebo menej jasne) odporúčajú neúspešní kandidáti prvého kola, či politici z parlamentu. Naozaj blahosklonné. Možno raz dospejeme aj k tomu, že za nás budú druhí ľudia nielen rozmýšlať, ale aj robiť krížiky za plentou a hádzať obálky do volebnej urny. Myslím si, že Slováci sú dostatočne inteligentní na to, aby dokázali rozoznať to, čo naša krajina naozaj potrebuje. Ja volím zmenu. Volím Andreja Kisku.

V tomto článku som rozpracovala 7 hlavných bodov, ktoré podľa môjho názoru v ľuďoch počas celej prezidentskej kampane najviac zarezonovali.

 

Zbabelý odchod z bojiska

Osobne si myslím, že kandidatúra pána premiéra nie je ničím iným, len zbabelým útekom z vopred prehranej bitky. Len si spomeňme, čo všetko tomu predchádzalo. Niekoľkomesačné vykrúcanie sa pred novinármi, nakoniec úplne nečakané vyhlásenie kandidatúry a búrlivý standing ovation. Je ľahké voličom nasľubovať istoty a po dvoch rokoch vo funkcií sa jednoducho premiestniť do teplého prezidentského kresla.

Politická nahota

Mnoho ľudí, ktorí v druhom kole budú voliť Róberta Fica zdôvodňujú svoje rozhodnutie tým, že Andreja Kisku nepoznajú. Tento človek je vraj akási neznáma pre ľudí na Slovensku, zatiaľ čo jeho oponent je podľa jeho vlastných slov "politicky nahý" a doslova o ňom vieme všetko. Prepáčte, pán Fico, dovolím si nesúhlasiť. To, že na nejakú otázku odmietnete odpovedať aj tisíckrát ešte totiž neznamená, že ste poskytli relevantnú odpoveď, s ktorou sa dokážeme uspokojiť. Všetkých by nás napríklad zaujímalo, či ste boli v byte na Vazovovej, alebo či je ten povestný hlas, ktorý peniaze zohnal vlastnou hlavou na nahrávke Váš. Alebo kam sa podeli milióny za predaj emisií. Ak by ste boli naozaj politicky nahý, pán premiér, prijali by ste lákavú ponuku od pána Matoviča. Je pol milióna eur vari málo? Alebo nie ste až taký nahý?

Intímnosti

Jednou z mnohých otázok zo súdka intímností na pána premiéra je napríklad tá o jeho záhadnom vierovyznaní. V osemdesiatych rokoch prísny ateista, v roku 2014, tesne pred prezidentskými voľbami zase kresťan-katolík. Skutočne zaujímavé, že je práve reč o človeku, ktorý Andreja Kisku nazýva prevracačom kabátov. To, že sa pán Kiska v minulosti zaujímal o budhizmus, či židovské náboženstvo z neho ešte nerobí monštrum. Myslím si,že každý z nás má právo si informácie naštudovať a potom sa slobodne rozhodnúť  v čo bude veriť.

Scientológia

Slovo scientológia sa v prevolebnom boji stalo azda najomielanejším. Najprv obvinenia v médiách, neskôr v schránkach. Samé špinavosti. Aké je to ľahké, otočiť proti niekomu jeho vlastnú nevedomosť. Ale to, že Ficova vláda podporila firmu, ktorej majiteľ sa k tejto nebezpečnej sekte otvorene hlási, to je už v poriadku. Keď pán Kiska pripomenul pánovi premiérovi túto skutočnosť v jednom z politických duelov opäť prišlo staré známe mlčanie.

Úžerník

Myslím,že sa asi zhodneme v tom, že vyhlásiť 12 percentný úrok za úžernícky je hlúposť. Neviem čo k tomu viac dodať, každý človek by si mal pred uzavretím zmluvy prečítať obchodné podmienky a teda sa aj patrične oboznámiť s daným úrokom prv, než niečo podpíše. Avšak slovo úžera, úžerník, úžernícky sa aj naďalej neprávom spája s menom Andreja Kisku. Predvčerom som si zo zvedavosti klikla na internetový portál Róberta Fica. Ako prvé ma privítalo asi trojminútové video s názvom "Ako dobrý anjel vysťahoval 48 rodín na ulicu" (a tri výkričníky!!!). Link na zaujímavý článok o tomto videu nájdete dolu v súvisiacich článkoch.

Maďarská karta

Na konferencii k 150. výročiu Matice slovenskej v Martine pán premiér vyhlásil, že od menšín na Slovensku vídame najmä požadovačnosť, ale nijaké povinnosti voči štátu. Pred prezidentskými voľbami na svoje výroky akosi pozabudol a na bilboardoch ďakuje za podporu aj v maďarčine.

(Ne)šikovní poradcovia

Pred pár dňami internet obletelo video s Ficovou kačkou. Mnohí z nás sa dobre pobavili nielen na kačke (ktorá v tom celom bola zapletená úplne nevinne), ale aj na premiérových slovách o tom, ako Kiskovi údajne napísali 5 opakujúcich sa fráz jeho poradcovia.

Prečo budem voliť Andreja Kisku?

  1. Pretože nechcem, aby sa moc koncentrovala na jednom mieste
  2. Pretože nie je vyslovene proti registrovaným partnerstvám
  3. Pretože nemá problém odpovedať na otázky
  4. Pretože verím, že človek môže získať skúsenosti aj za pochodu a efektívne ich využiť
  5. Pretože pomohol tisíckam ľudí
  6. Pretože rozumie ekonomike
  7. Pretože je nezávislý kandidát
  8. Pretože dokáže na svojom oponentovi nájsť dobrú vlastnosť a vysloviť ju nahlas
  9. Pretože nie je arogantný a váži si ľudí
  10. Pretože sa neznížil k žiadnej úbohej antikampani

 

V závere tohto článku by som vás chcela poprosiť len o jednu vec. Poďte aj vy v sobotu voliť a rozhodnite sa slobodne. Želám vám všetkým šťastnú ruku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?