Na slovíčko: O tom, že túžim podviesť svojho priateľa

Autor: Raduš Kováčová | 21.10.2014 o 10:32 | (upravené 21.10.2014 o 15:25) Karma článku: 3,22 | Prečítané:  825x

Opäť sa to stalo. Stačí pár premeriavacích pohľadov, stručných rozhovorov a starý známy scenár prežívate odznova: spotené ruky, pobláznená myseľ a v brušku odrazu tancuje celý kŕdeľ motýlov. Neskôr sa vaše cesty v akomsi prirodzenom rytme života spoja do jednej. Je to láska ako z presladeného románu pre naivné panny od Danielle Steelovej. Čo viac si želať? Hm, akože čo… aby sa čas zastavil, predsa! 

Vec sa má totiž tak, že aj napriek všetkým našim výhradám sme stále len ľudmi a ubiehajúce dni, mesiace a roky nás ovplyvňujú hádam väčšmi, než ktorýkoľvek iný živočíšny druh. Aj vy máte pocit, že nezáleží na tom, akého chlapa máte – či je sviniar, ignorant, sukničkár, sexy rebel, romantik, gentleman, pán citlivec, alebo ktokoľvek iný – je to jedno? Efekt je stále rovnaký – vy ste vnútorne nenaplnená (ak nepočítame z času na čas partnerov penis vo vašom lone) a škála vašich pocitov sa obmedzuje na tie najzákladnejšie? Gratulujem vám, ste typický exemplár neslávne známeho ľudského druhu.

Riešenie problému v praxi

Nuž, je úplne prirodzené a normálne, že sa vám po čase partner jednoducho zunuje a to, čo bývalo novým a záživným je teraz nudné a otravné a to v nás podnecuje tendencie hľadať opäť nové a záživné, z ktorého sa neskôr vykľuje zasa len nudné a otravné. Samozrejme, sme rafinované stvorenia, a tak si rady nechávame pootvorené zadné vrátka. Mnohé ženy túto situáciu riešia tak, že majú svoje malé tajomstvá, o ktorých vedia len ony samy (a zopár ich najlepších kamarátok). Malé tajomstvá môžu mať rôzne podoby. Niekto si vypisuje na Facebooku, niekto na Skype, niekto chodí so susedom venčiť psa, iná zasa myslí pri sexe na Gerarda Butlera (tie s horším vkusom napríklad na Hugha Granta). A aby som nezabudla, potom ešte existujú aj veľké tajomstvá. Myslím, že tie zvlášť predstavovať nemusím.

Skúste to aj inak

Možno neviete, že okrem malých a veľkých tajomstiev sa z tohto problému dá vykľučkovať aj oveľa elegantnejším spôsobom a navyše s čistým svedomím. Háčik je v tom, že to nie je prostá záležitosť trvajúca niekoľko dní. Ide o dlhodobý proces, ktorému sa však obvykle všetci vyhýbajú. Prečo? Presne z rovnakého dôvodu ako z toho, že kupujeme auto s klimatizáciou a nie bez, a daňové priznania za nás vypracúvajú druhí. V skratke, sme pohodlné a rady si výberom ľahšej cesty uľahčíme život. Ale pre tie odvážnejšie, ktoré sa tak ľahko nevzdávajú mám pripravených niekoľko slov. Kľúčom (takmer) ku všetkému je komunikácia. Naberte guráž a zverte sa priateľovi so svojimi pocitmi. Rozoberajte problémy miesto toho, aby ste ich nechali hniť. Chýba vám niečo konkrétne v živote? V sexe? Povedzte mu o tom a neťahajte ho za nos. Ak mu na vás záleží a bude to v jeho silách postará sa, aby ste to viac nepostrádali.

Rozdajte sa, obetujte sa, obdarujte ho bez dôvodu, pomáhajte mu a milujte ho. Premýšľajte nad svojimi skutkami a slovami miesto toho, aby ste si zautomatizovali vzájomnú interakciu. Snažte sa spraviť každý deň výnimočným. Navštevujte nové miesta, nájdite si nové koníčky – možností je neúrekom. Stačí si len nájsť čas a chcieť. A ak sa budete riadiť podľa tohto a priateľ sa bude snažiť rovnako, no stále sa nebudete cítiť šťastne, prijmite to ako fakt, povedzte mu to a choďte ďalej pátrať po niekom, kto sa vám zunuje najbližšie. Veď o tom je predsa láska.

Ak sa vám tento článok páčil, nájdete ho spolu s mnohými inými článkami na stránkach môjho ženského magazínu: www.vinzine.sk :) Ak sa vám naša tvorba páči, sledujte nás aj na Facebooku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?